SMC Diode Solutions
Prodotto No:
STD1060
Produttore:
Pacchetto:
DPAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V DPAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.53105
$5.3105
100
$0.36898
$36.898
500
$0.288078
$144.039
1000
$0.234156
$234.156
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 650 mV @ 10 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | - |
| Base Product Number | STD1060 |