SMC Diode Solutions
Prodotto No:
STF6080C
Produttore:
Pacchetto:
ITO-220AB
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TRENCH SCHOTTKY RECTIFIER 80V 60
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.893
$0.893
10
$0.798
$7.98
25
$0.75734
$18.9335
100
$0.622155
$62.2155
250
$0.581552
$145.388
500
$0.513912
$256.956
1000
$0.405726
$405.726
2500
$0.37868
$946.7
5000
$0.359746
$1798.73
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ITO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 80 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 30 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 80 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | STF6080 |