STGFW40V60DF
STMicroelectronics
Prodotto No:
STGFW40V60DF
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
TO-3PF-3
Descrizione:
IGBT 600V 80A 62.5W TO-3PF
In magazzino : 575
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 40A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 41 ns
Switching Energy 456µJ (on), 411µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 52ns/208ns
Supplier Device Package TO-3PF-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 160 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 40A
Package / Case TO-3PFM, SC-93-3
Gate Charge 226 nC
Power - Max 62.5 W