STMicroelectronics
Prodotto No:
STGP30H65F
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
IGBT 650V 60A 260W TO-220AB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.964
$2.964
10
$2.4871
$24.871
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Test Condition | 400V, 30A, 10Ohm, 15V |
| Input Type | Standard |
| Switching Energy | 350µJ (on), 400µJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 60 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 650 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 50ns/160ns |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 120 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.4V @ 15V, 30A |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Gate Charge | 105 nC |
| Power - Max | 260 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | STGP30 |