STMicroelectronics
Prodotto No:
STGWA40H60DLFB
Produttore:
Pacchetto:
TO-247 Long Leads
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IGBT TRENCH 600V 40A TO247
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Test Condition | - |
| Input Type | Standard |
| Switching Energy | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 40 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | - |
| Supplier Device Package | TO-247 Long Leads |
| Series | HB |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2V @ 7V, 40A |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 283 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | STGWA40 |