STMicroelectronics
Prodotto No:
STL8DN6LF6AG
Produttore:
Pacchetto:
PowerFlat™ (5x6)
Batch:
-
Descrizione:
MOSFET N-CH 60V 32A POWERFLAT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.577
$1.577
10
$1.40885
$14.0885
100
$1.09877
$109.877
500
$0.907668
$453.834
1000
$0.716585
$716.585
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 27mOhm @ 9.6A, 10V |
| Supplier Device Package | PowerFlat™ (5x6) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Series | Automotive, AEC-Q101, STripFET™ |
| Package / Case | 8-PowerVDFN |
| Technology | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 32A (Tc) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | STL8 |