STMicroelectronics
Prodotto No:
STLD128DNT4
Produttore:
Pacchetto:
DPAK
Batch:
-
Descrizione:
TRANS NPN 400V 4A DPAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.893
$0.893
10
$0.7942
$7.942
100
$0.61959
$61.959
500
$0.511803
$255.9015
1000
$0.404054
$404.054
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 400mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Power - Max | 20 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 250µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 8 @ 2A, 5V |
| Base Product Number | STLD128 |