STMicroelectronics
Prodotto No:
STN9360
Produttore:
Pacchetto:
SOT-223
Batch:
-
Descrizione:
TRANS PNP 600V 0.5A SOT223
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9785
$0.9785
10
$0.874
$8.74
100
$0.68115
$68.115
500
$0.562704
$281.352
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 10mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 1.6 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 20mA, 5V |
| Base Product Number | STN9360 |