STMicroelectronics
Prodotto No:
STN951
Produttore:
Pacchetto:
SOT-223
Batch:
-
Descrizione:
TRANS PNP 60V 5A SOT223
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.836
$0.836
10
$0.74765
$7.4765
100
$0.58292
$58.292
500
$0.481574
$240.787
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 130MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 200mA, 5A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 1.6 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 150 @ 2A, 1V |
| Base Product Number | STN951 |