STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS1045BY-TR
Produttore:
Pacchetto:
DPAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.406
$1.406
10
$1.2578
$12.578
100
$0.980875
$98.0875
500
$0.810274
$405.137
1000
$0.639692
$639.692
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 45 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 630 mV @ 10 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Base Product Number | STPS1045 |