STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS10L25G-TR
Produttore:
Pacchetto:
D2PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 25V 10A D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.337
$2.337
10
$2.0957
$20.957
100
$1.684635
$168.4635
500
$1.384074
$692.037
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800 µA @ 25 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 460 mV @ 10 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 25 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Base Product Number | STPS10 |