STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS10L40CT
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.5675
$1.5675
10
$1.3984
$13.984
100
$1.089935
$108.9935
500
$0.900391
$450.1955
1000
$0.710838
$710.838
2000
$0.663452
$1326.904
5000
$0.630278
$3151.39
10000
$0.606584
$6065.84
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530 mV @ 5 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS10 |