STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS120L15TV
Produttore:
Pacchetto:
ISOTOP®
Batch:
-
Descrizione:
DIODE MODULE 15V 60A ISOTOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$21.0235
$21.0235
10
$19.3857
$193.857
100
$16.55451
$1655.451
500
$15.029722
$7514.861
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ISOTOP® |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 22 mA @ 12 V |
| Series | - |
| Package / Case | ISOTOP |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 60 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 15 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 60A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | STPS120 |