STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS130U
Produttore:
Pacchetto:
SMB
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.5301
$5.301
100
$0.39558
$39.558
500
$0.310821
$155.4105
1000
$0.240179
$240.179
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 30 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 1 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | STPS130 |