STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS140U
Produttore:
Pacchetto:
SMB
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.361
$3.61
100
$0.245575
$24.5575
500
$0.184167
$92.0835
1000
$0.13812
$138.12
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 12 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 1 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | STPS140 |