STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS1545CT
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9215
$0.9215
10
$0.81985
$8.1985
100
$0.63897
$63.897
500
$0.527877
$263.9385
1000
$0.416746
$416.746
2000
$0.388968
$777.936
5000
$0.369512
$1847.56
10000
$0.355623
$3556.23
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 45 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 570 mV @ 7.5 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 7.5A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS1545 |