STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS15L45CBY-TR
Produttore:
Pacchetto:
DPAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V DPAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.1565
$2.1565
10
$1.93705
$19.3705
100
$1.55724
$155.724
500
$1.279384
$639.692
1000
$1.060067
$1060.067
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 45 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520 mV @ 7.5 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 7.5A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | STPS15 |