STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS1L20MF
Produttore:
Pacchetto:
STmite Flat
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTT 20V 1A STMITE FLAT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.6745
$0.6745
10
$0.5909
$5.909
100
$0.45296
$45.296
500
$0.358093
$179.0465
1000
$0.286472
$286.472
2000
$0.259616
$519.232
5000
$0.241708
$1208.54
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | STmite Flat |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 75 µA @ 20 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-222AA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 1 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | STPS1 |