STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS200170TV1Y
Produttore:
Pacchetto:
ISOTOP®
Batch:
-
Descrizione:
DIODE MODULE 170V 100A ISOTOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ISOTOP® |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 170 V |
| Series | Q Automotive |
| Package / Case | ISOTOP |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 100 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 170 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | STPS200170 |