STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS20200CG-TR
Produttore:
Pacchetto:
D²PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.3535
$3.3535
10
$3.01435
$30.1435
100
$2.469715
$246.9715
500
$2.102388
$1051.194
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 15 µA @ 200 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 860 mV @ 10 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPS20200 |