STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS20S100CR
Produttore:
Pacchetto:
I2PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V I2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.083
$1.083
10
$0.8835
$8.835
100
$0.687135
$68.7135
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | I2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3.5 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 10 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS20 |