STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS20SM120SR
Produttore:
Pacchetto:
I2PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 120V 20A I2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.52
$1.52
10
$1.24355
$12.4355
100
$0.967195
$96.7195
500
$0.819793
$409.8965
1000
$0.667812
$667.812
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | I2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 210 µA @ 120 V |
| Series | ECOPACK®2 |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 890 mV @ 20 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 120 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A |
| Base Product Number | STPS20 |