STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS20SM60D
Produttore:
Pacchetto:
TO-220AC
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 20A TO220AC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.368
$1.368
10
$1.12195
$11.2195
100
$0.87267
$87.267
500
$0.739689
$369.8445
1000
$0.602556
$602.556
2000
$0.567245
$1134.49
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 85 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 630 mV @ 20 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A |
| Base Product Number | STPS20 |