STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS2150
Produttore:
Pacchetto:
DO-15
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 150V 2A DO15
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.57
$0.57
10
$0.4845
$4.845
100
$0.36176
$36.176
500
$0.28424
$142.12
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-15 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.5 µA @ 150 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 820 mV @ 2 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | STPS2150 |