STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS2200U
Produttore:
Pacchetto:
SMB
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 200V 2A SMB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.722
$0.722
10
$0.6346
$6.346
100
$0.486875
$48.6875
500
$0.384883
$192.4415
1000
$0.307904
$307.904
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 200 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 2 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | STPS2200 |