STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS30120DJF-TR
Produttore:
Pacchetto:
PowerFlat™ (5x6)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 120V 30A PWRFLAT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.3585
$1.3585
10
$1.2141
$12.141
100
$0.94658
$94.658
500
$0.781964
$390.982
1000
$0.617338
$617.338
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | PowerFlat™ (5x6) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 35 µA @ 120 V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerVDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 30 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 120 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Base Product Number | STPS30120 |