STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS30170CG-TR
Produttore:
Pacchetto:
D2PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.7005
$1.7005
10
$1.52855
$15.2855
100
$1.22835
$122.835
500
$1.009242
$504.621
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 170 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 15 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 170 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS30170 |