STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS3045DJF-TR
Produttore:
Pacchetto:
PowerFlat™ (5x6)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 45V 30A POWERFLAT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.197
$1.197
10
$1.0678
$10.678
100
$0.83239
$83.239
500
$0.687648
$343.824
1000
$0.542878
$542.878
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | PowerFlat™ (5x6) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300 µA @ 45 V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-PowerVDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 640 mV @ 30 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Base Product Number | STPS3045 |