STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS3060CW
Produttore:
Pacchetto:
TO-247-3
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO247-3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.033
$2.033
10
$1.8278
$18.278
100
$1.46908
$146.908
500
$1.206956
$603.478
1000
$1.000056
$1000.056
2000
$0.931086
$1862.172
5000
$0.8966
$4483
10000
$0.865374
$8653.74
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 15 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS3060 |