STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS30H60CG-TR
Produttore:
Pacchetto:
D2PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.729
$1.729
10
$1.5542
$15.542
100
$1.249155
$124.9155
500
$1.026342
$513.171
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 60 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 660 mV @ 15 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS30H60 |