STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS30M60ST
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 30A TO220
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.9
$1.9
10
$1.70525
$17.0525
100
$1.370375
$137.0375
500
$1.125902
$562.951
1000
$0.93289
$932.89
2000
$0.868556
$1737.112
5000
$0.83638
$4181.9
10000
$0.807253
$8072.53
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 165 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 590 mV @ 30 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Base Product Number | STPS30 |