STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS30SM100SG-TR
Produttore:
Pacchetto:
D²PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 100V 30A D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.596
$1.596
10
$1.4288
$14.288
100
$1.114255
$111.4255
500
$0.920493
$460.2465
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 45 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 870 mV @ 30 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Base Product Number | STPS30 |