STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS30SM120ST
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 120V 30A TO220
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.349
$1.349
10
$1.10675
$11.0675
100
$0.860985
$86.0985
500
$0.72979
$364.895
1000
$0.594491
$594.491
2000
$0.559645
$1119.29
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 275 µA @ 120 V |
| Series | ECOPACK®2 |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 30 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 120 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 30A |
| Base Product Number | STPS30 |