STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS340B-TR
Produttore:
Pacchetto:
DPAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DPAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.007
$1.007
10
$0.8208
$8.208
100
$0.63878
$63.878
500
$0.541405
$270.7025
1000
$0.441038
$441.038
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 630 mV @ 3 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Base Product Number | STPS340 |