STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS3L60Q
Produttore:
Pacchetto:
DO-15 (DO-204AC)
Batch:
-
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO15
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.5301
$5.301
100
$0.39558
$39.558
500
$0.310821
$155.4105
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-15 (DO-204AC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 60 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 620 mV @ 3 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Base Product Number | STPS3 |