STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS40150CT
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.976
$1.976
10
$1.77555
$17.7555
100
$1.426805
$142.6805
500
$1.172243
$586.1215
1000
$0.97129
$971.29
2000
$0.904305
$1808.61
5000
$0.870818
$4354.09
10000
$0.840484
$8404.84
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 8 µA @ 150 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 20 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS40150 |