STMicroelectronics
Prodotto No:
STPS40170CGY-TR
Produttore:
Pacchetto:
D²PAK
Batch:
-
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.432
$2.432
10
$2.1888
$21.888
100
$1.75902
$175.902
500
$1.445216
$722.608
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 µA @ 170 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 20 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 170 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPS40170 |