Casa / Diode Arrays / SX073H060S4PT
minImg
SX073H060S4PT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SX073H060S4PT
Pacchetto:
Die
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ARRAY GENERAL PURPOSE
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Die
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 60 V
Series -
Package / Case Die
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 7.3 V @ 7.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C