SZBZX84C27ET3G
onsemi
Prodotto No:
SZBZX84C27ET3G
Descrizione:
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7%
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 18.9 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms