SZBZX84C3V6LT3G
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
SZBZX84C3V6LT3G
Pacchetto:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
BZX84C323.ZENDIOVOLTAREGULATOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxLT1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms