SZMM5Z5V1ST5G
onsemi
Prodotto No:
SZMM5Z5V1ST5G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
SOD-523
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD523
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2.16%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms