SZMM5Z6V2T1G
Renesas
Prodotto No:
SZMM5Z6V2T1G
Produttore:
Renesas
Pacchetto:
SOD-523
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
M5StandaToleranZenerDiodeVoltaRe
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±6.5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Renesas
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms