SZNZ8F7V5SMX2WT5G
onsemi
Prodotto No:
SZNZ8F7V5SMX2WT5G
Descrizione:
7.5V ZENER TIGHT TOLERANCE IN X2
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2.27%
Supplier Device Package 2-X2DFNW (1x0.6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 4 V
Series Automotive, AEC-Q101, NZ8F
Package / Case 2-XDFN
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms