SZNZ9F5V1T5G
Allegro MicroSystems
Prodotto No:
SZNZ9F5V1T5G
Pacchetto:
SOD-923
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NZ9FZENDIOD5.150.2UNIDIRECTIONAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-923
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1.5 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-923
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Allegro MicroSystems
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms