Casa / SCRs - Modules / T1081N60TOHXPSA1
minImg
T1081N60TOHXPSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
T1081N60TOHXPSA1
Descrizione:
SCR MODULE 7000V 2040A DO200AE
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 350 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 350 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 1300 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 7 kV
Series -
Package / Case TO-200AF
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) 2040 A
Base Product Number T1081N
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 35000A @ 50Hz