Casa / SCRs - Modules / T2851N52TS03XPSA1
minImg
T2851N52TS03XPSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
T2851N52TS03XPSA1
Descrizione:
SCR MODULE
Guida per l'utente
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 350 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 350 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 4120 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 5.2 kV
Series -
Package / Case TO-200AF
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4680 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 82000A @ 50Hz