T55B107M6R3C0045
Vishay Sprague
Prodotto No:
T55B107M6R3C0045
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF