T55P475M6R3C0500
Vishay Sprague
Prodotto No:
T55P475M6R3C0500
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT POLY 4.7UF 6.3V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF