T55V227M6R3C0040
Vishay Sprague
Prodotto No:
T55V227M6R3C0040
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF