T95R337K016HZAL
Vishay Sprague
Prodotto No:
T95R337K016HZAL
Descrizione:
CAP TANT 330UF 10% 16V 2824
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 330 µF